Нека всеки да си каже проблема

Тук можете да пишете за всичко свързано с играта

Re: Нека всеки да си каже проблема

Мнениеот deko1991 на Чет Юли 16, 2015 8:56 am

Това с общия коеф. на играчите е глупост. Да приемем, че имаш нападател. Общия се влияе от уменията като вратар, защитник халф и нападател, а кажи ми къде го има в реалния футбол Моци да е по-добър от Меси щото може да варди, ама кому е нужно в мача? Да спечелиш защото нападателя ти може да варди повече от противниковия или да играе по-добре в защита.
КУПА НА ШАМПИОНИТЕ - 1 път
КУПА НА ГОАЛИСИМО - 1 път
СУПЕРКУПА НА ГОАЛИСИМО - 2 пъти
ШАМПИОН НА ЛИГАТА - 15 пъти
ШАМПИОН НА ЮНОШЕСКАТА ЛИГА - 17 пъти
ТРЕБЪЛ - 1 път
----------------------------------------------------

Аватар
deko1991
Юноша
 
Мнения: 40
Регистриран на: Чет Яну 03, 2008 5:15 pm
Местоположение: Ruse
Отбор: FC Blue Dragons

Re: Нека всеки да си каже проблема

Мнениеот URUGUAY на Чет Юли 16, 2015 9:18 am

deko1991 написа:Това с общия коеф. на играчите е глупост. Да приемем, че имаш нападател. Общия се влияе от уменията като вратар, защитник халф и нападател, а кажи ми къде го има в реалния футбол Моци да е по-добър от Меси щото може да варди, ама кому е нужно в мача? Да спечелиш защото нападателя ти може да варди повече от противниковия или да играе по-добре в защита.


Никъде не съм споменал че ,ако сложиш нападател за вратар той ще варди по-добре.Вземи прочети хубаво какво пише и размърдай тоя мозък в тази глава,тя не служи само за красота.
FIFA World Cup (2): 1930, 1950
Copa America (15): 1916, 1917, 1920, 1923, 1924, 1926, 1935, 1942, 1956, 1959, 1967, 1983, 1987, 1995, 2011
Summer Olympics(2): 1924, 1928
Mundialito (1): 1980

Аватар
URUGUAY
Юноша
 
Мнения: 119
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 2:38 pm
Местоположение: Монтевидео
Отбор: URUGUAY

Re: Нека всеки да си каже проблема

Мнениеот deko1991 на Чет Юли 16, 2015 9:28 am

Не съм казвал да го слагаш нападател. Казах от какво се определя общия рейтинг, който ти искаш да определя победителя, а не само този за линията. Няма смисъл в това. Аз моя мозък го използвам по предназначение, но ти твоя май не.
КУПА НА ШАМПИОНИТЕ - 1 път
КУПА НА ГОАЛИСИМО - 1 път
СУПЕРКУПА НА ГОАЛИСИМО - 2 пъти
ШАМПИОН НА ЛИГАТА - 15 пъти
ШАМПИОН НА ЮНОШЕСКАТА ЛИГА - 17 пъти
ТРЕБЪЛ - 1 път
----------------------------------------------------

Аватар
deko1991
Юноша
 
Мнения: 40
Регистриран на: Чет Яну 03, 2008 5:15 pm
Местоположение: Ruse
Отбор: FC Blue Dragons

Re: Нека всеки да си каже проблема

Мнениеот URUGUAY на Чет Юли 16, 2015 9:33 am

Виждам ,че много добре го използваш каквото и да е предназначението му.Ти за моят не бери грижа за какво,къде и как го използвам.Хората са го измислили много отдавана,ние няма да откриваме топлата вода.Без да съм проверил за какво става на въпрос няма да предлагам за щяло и нещяло някаква идея,каквато и да е тя.
FIFA World Cup (2): 1930, 1950
Copa America (15): 1916, 1917, 1920, 1923, 1924, 1926, 1935, 1942, 1956, 1959, 1967, 1983, 1987, 1995, 2011
Summer Olympics(2): 1924, 1928
Mundialito (1): 1980

Аватар
URUGUAY
Юноша
 
Мнения: 119
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 2:38 pm
Местоположение: Монтевидео
Отбор: URUGUAY

Re: Нека всеки да си каже проблема

Мнениеот lusi_1984 на Чет Юли 16, 2015 10:52 am

уругваи приятел,искам да знаеш че напълно те поткрепям защото знам калко си прав.И аз съм го ял тоя,така че те разбирам и да се оплакваш няма да се промени НИЩО. Преди няколко сезона моя отбор беше в силата си и след като спечелих купата на шампионите след това само резане имам 3 загубени финала с черени картони и те са в ред ТИГРИТЕ-ДЖОБЕН-ТИГРИТЕ а смея да твърда че тогава не ме превъсхождаха ама това е положението. И аз доста пари набих ама маи играят други фактори които ние няма да разберем. УСПЕХ ПРИЯТЕЛ.

lusi_1984
Юноша
 
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 1:19 pm
Отбор: vihar-trebi4

Re: Нека всеки да си каже проблема

Мнениеот URUGUAY на Чет Юли 16, 2015 12:14 pm

lusi_1984 написа:уругваи приятел,искам да знаеш че напълно те поткрепям защото знам калко си прав.И аз съм го ял тоя,така че те разбирам и да се оплакваш няма да се промени НИЩО. Преди няколко сезона моя отбор беше в силата си и след като спечелих купата на шампионите след това само резане имам 3 загубени финала с черени картони и те са в ред ТИГРИТЕ-ДЖОБЕН-ТИГРИТЕ а смея да твърда че тогава не ме превъсхождаха ама това е положението. И аз доста пари набих ама маи играят други фактори които ние няма да разберем. УСПЕХ ПРИЯТЕЛ.


Благодаря за подкрепата колега.
МАЙ ЩЕ Е НАЙ-ДОБРЕ ДА СИ СЕ ВЪРНЕ СТАРАТА ВЕРСИЯ НА СИМУЛАТОРА ИЛИ ПОНЕ БЛИЗО ДО НЕЯ.Който си е по-добър си печели срещите.Разликата от тогава и сега е съществена.Няма я тази масова шуробаджанащина където няколко групи от отбори си разменяха играчи.Един тренира халфове,друг нападатели и т.н. и си ги разменяха,ако не дай си боже някои тръгне да наддава за някои играч,а той е обещан на друг се стигаше до Х2 цена и отбора продавач си избираше на кого да даде играча(разбира се на този на когото е обещан). Това се разбираше след време защото обещаните играчи се запазваха за сезони напред и такива отбори нямаха стигане по коефициент.След промените по трансферите където тази далавера вече я няма масово се отказаха отбори.Странно нали.Всеки сам за себе си може да си извади изводи,защо се стигна до такова масово напускане точно след това нововъведение.
Има не равнопоставеност между отборите в момента,колкото и да е минимална тази разлика.Иде реч за артикулите.Който не разполага с ВИП кредити за покупка на артикули(не казвам ,че съм един от тях) е ощетен от към покачване на коефициента на отбора колкото и минимално да е това.До колкото си спомням по презумпция играта би трябвало да не дава предимство на отбори закупили ВИП кредити по какъвто и да е начин позволяваща самата тя.
FIFA World Cup (2): 1930, 1950
Copa America (15): 1916, 1917, 1920, 1923, 1924, 1926, 1935, 1942, 1956, 1959, 1967, 1983, 1987, 1995, 2011
Summer Olympics(2): 1924, 1928
Mundialito (1): 1980

Аватар
URUGUAY
Юноша
 
Мнения: 119
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 2:38 pm
Местоположение: Монтевидео
Отбор: URUGUAY

Re: Нека всеки да си каже проблема

Мнениеот khristov на Чет Юли 16, 2015 2:42 pm

Опитвам се да стоя по-далеч от тази тема, но някак си не се получава след като виждам какви глупости се пишат. В такива моменти разбирам защо България е на този хал... на всеки някого е виновен, на всеки някой му е крив, всеки е недоволен, всеки намира конспирацията във всяко нещо... Заради индивиди като някои тук никога няма да се оправим.

Многократно съм казвал какво влияе на изхода на един мач, но всеки чува когато му изнася.

Във всеки мач двата отбора влизат с даден коефициент, който е образуван от схемата на игра и играчите които са поставени. При стартирането на мача тези коефициенти се променят драстично и изхода на мача може да се обърне в полза на даден отбор. Има още много фактори при изиграването на мач:
- Умора
- Морал
- Опит
- Фактор домакинство
- Премия
- Агресивност на играчите

Това са 6 фактора, които оказват влияние на коефициента при изиграването на среща, които НЕ се отразяват в коефициентите на отборите при преглед. Когато разликата в коефициентите на два отбора е малка (под разлика гледайте процентно, т.е. 10 разлика на база 250 коефициент са под 5% разлика - това НЕ Е разлика), то никой не може да се счита за фаворит в даден мач. Това ми писна да го обяснявам на едни и същи ревльовци, но явно мозъка им е толкова плитък, че не го разбират и са като малки деца, ако загубят даден мач в който те сами са се определили за фаворити след това някой трябва да им избърше сълзичките и да ги успокои. Вземете се в ръце и се дръжте като големи и зрели хора, защото колкото и да ми е трудно вярвам, че сте поне малко такива, колкото и да ревете като някакви бебета.
Правилник на потребителите на форума:
т. 1 Администраторът и модераторът винаги имат право!
т. 2 Ако админ-ът и мод-ът са в грешка, виж точка 1!
ПРАВИЛА ЗА ПИСАНЕ ВЪВ ФОРУМА

Аватар
khristov
Администратор
 
Мнения: 3329
Регистриран на: Нед Ное 04, 2007 10:03 pm
Местоположение: Twilight Zone
Отбор: Geeks United 3/A/1

Re: Нека всеки да си каже проблема

Мнениеот URUGUAY на Чет Юли 16, 2015 2:55 pm

От толкова рев очите ме заболяха,отивам да си капя капки и да изхвърля легена.Прав си,че на всеки все нещо или някого му е виновен.На теб и Lionerny ,ревльовците са ви виновни,на мен симулатора ми е виновен, на FC Blue Dragons,аз съм му виновен,че не си използвам ума по предназначение.Темата е всеки да си каже проблема.За момента сме много малко тези който имат проблем.
Аз си казах болката и приключвам с темата.То се е видяло,че нормално събеседване не е възможно да се получи.Нещо,ако напишеш веднага те нападат и слагат етикет на всеки щом е с различно мнение.
FIFA World Cup (2): 1930, 1950
Copa America (15): 1916, 1917, 1920, 1923, 1924, 1926, 1935, 1942, 1956, 1959, 1967, 1983, 1987, 1995, 2011
Summer Olympics(2): 1924, 1928
Mundialito (1): 1980

Аватар
URUGUAY
Юноша
 
Мнения: 119
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 2:38 pm
Местоположение: Монтевидео
Отбор: URUGUAY

Re: Нека всеки да си каже проблема

Мнениеот khristov на Чет Юли 16, 2015 6:05 pm

Никой не те напада за това, че си написал нещо. Аз лично те нападам най-вече за това, че пишеш глупости за някакви кръгове и отбори на които им се помага при положение, че няма нищо такова.
Правилник на потребителите на форума:
т. 1 Администраторът и модераторът винаги имат право!
т. 2 Ако админ-ът и мод-ът са в грешка, виж точка 1!
ПРАВИЛА ЗА ПИСАНЕ ВЪВ ФОРУМА

Аватар
khristov
Администратор
 
Мнения: 3329
Регистриран на: Нед Ное 04, 2007 10:03 pm
Местоположение: Twilight Zone
Отбор: Geeks United 3/A/1

Re: Нека всеки да си каже проблема

Мнениеот deko1991 на Чет Юли 16, 2015 6:07 pm

Определено при новата симулация играта е по-интересна и по-реална. Вече може да биеш отбори, които влагат пари, защото могат да се получат повече изненади, а изненадите са теория на вероятностите. Може и 20 пъти да са в твой ощърб. Ако по-силния по коефицент бие винаги, то направо да не се играят мачовете, а направо в началото на сезона да определяме победителя? Админа си го каза, че до 10% разлика не си сигурен победител и всичко може да стане, дори и 20 поредни загуби от по-слаб с 5%. Това е в интерес на по-неразвитите и слаби отбори. Тези, които нямат пари да си вдигат коефицента. Това, че имаш развити на макс психически качества ти дава предимство и трудът не е хвърлен на вятъра, но не дава победа на готово. Играл съм още 4 мениджъра и на всякъде са симулациите на този принцип. И аз съм забелязал, че като падна виждам под друг ъгъл нещата, но като се успокоя мисля реално. Това, че има и недоволни е нормално. Няма как на всички да им харесва системата за симулации.
КУПА НА ШАМПИОНИТЕ - 1 път
КУПА НА ГОАЛИСИМО - 1 път
СУПЕРКУПА НА ГОАЛИСИМО - 2 пъти
ШАМПИОН НА ЛИГАТА - 15 пъти
ШАМПИОН НА ЮНОШЕСКАТА ЛИГА - 17 пъти
ТРЕБЪЛ - 1 път
----------------------------------------------------

Аватар
deko1991
Юноша
 
Мнения: 40
Регистриран на: Чет Яну 03, 2008 5:15 pm
Местоположение: Ruse
Отбор: FC Blue Dragons

Re: Нека всеки да си каже проблема

Мнениеот URUGUAY на Чет Юли 16, 2015 7:53 pm

khristov написа:Никой не те напада за това, че си написал нещо. Аз лично те нападам най-вече за това, че пишеш глупости за някакви кръгове и отбори на които им се помага при положение, че няма нищо такова.


Аз до колкото знам никъде не съм писал за някакви кръгове и отбори на които им се помага.Такива думи не виждам да съм писал.Мой те думи бяха,че на някои носители на купата на шампионите странно как в техни срещи не се получават изненади и да загубят от по-слаб тим(който както иска да ги тълкува). Освен в случаите,ако не са се паднали един срещу друг могат да отпаднат по-рано от турнир,иначе са сигурни полуфиналисти. За мен тази ситуация е странна при положение че,аз разполагам със състав колкото техният коефициент,а загуби бол от по-слаб съперник.
FIFA World Cup (2): 1930, 1950
Copa America (15): 1916, 1917, 1920, 1923, 1924, 1926, 1935, 1942, 1956, 1959, 1967, 1983, 1987, 1995, 2011
Summer Olympics(2): 1924, 1928
Mundialito (1): 1980

Аватар
URUGUAY
Юноша
 
Мнения: 119
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 2:38 pm
Местоположение: Монтевидео
Отбор: URUGUAY

Re: Нека всеки да си каже проблема

Мнениеот URUGUAY на Чет Юли 16, 2015 7:55 pm

deko1991 написа:Определено при новата симулация играта е по-интересна и по-реална. Вече може да биеш отбори, които влагат пари, защото могат да се получат повече изненади, а изненадите са теория на вероятностите. Може и 20 пъти да са в твой ощърб. Ако по-силния по коефицент бие винаги, то направо да не се играят мачовете, а направо в началото на сезона да определяме победителя? Админа си го каза, че до 10% разлика не си сигурен победител и всичко може да стане, дори и 20 поредни загуби от по-слаб с 5%. Това е в интерес на по-неразвитите и слаби отбори. Тези, които нямат пари да си вдигат коефицента. Това, че имаш развити на макс психически качества ти дава предимство и трудът не е хвърлен на вятъра, но не дава победа на готово. Играл съм още 4 мениджъра и на всякъде са симулациите на този принцип. И аз съм забелязал, че като падна виждам под друг ъгъл нещата, но като се успокоя мисля реално. Това, че има и недоволни е нормално. Няма как на всички да им харесва системата за симулации.


Сега ми стана ясно защо не игра играта 2,3 години.Понеже старата версия не е била реална,а тази е и поради тази причина се завърна.Къде според теб е предимството ,че разполагам с развити умствени умения на играчи?Какво общо имат парите с вдигането на коефициент? Нищо с едно изключение АРТИКУЛИТЕ.Пишеш 20 поредни загуби от по-слаб с 5%, това са 20 пропилени сезона.Не мислиш ли ,че разликата в процентно съотношение между отбор с развити умствени и с такъв без е много малка.Моето мнение е ,че е твърде малка.
FIFA World Cup (2): 1930, 1950
Copa America (15): 1916, 1917, 1920, 1923, 1924, 1926, 1935, 1942, 1956, 1959, 1967, 1983, 1987, 1995, 2011
Summer Olympics(2): 1924, 1928
Mundialito (1): 1980

Аватар
URUGUAY
Юноша
 
Мнения: 119
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 2:38 pm
Местоположение: Монтевидео
Отбор: URUGUAY

Re: Нека всеки да си каже проблема

Мнениеот URUGUAY на Чет Юли 16, 2015 8:20 pm

khristov написа:Опитвам се да стоя по-далеч от тази тема, но някак си не се получава след като виждам какви глупости се пишат. В такива моменти разбирам защо България е на този хал... на всеки някого е виновен, на всеки някой му е крив, всеки е недоволен, всеки намира конспирацията във всяко нещо... Заради индивиди като някои тук никога няма да се оправим.

Многократно съм казвал какво влияе на изхода на един мач, но всеки чува когато му изнася.

Във всеки мач двата отбора влизат с даден коефициент, който е образуван от схемата на игра и играчите които са поставени. При стартирането на мача тези коефициенти се променят драстично и изхода на мача може да се обърне в полза на даден отбор. Има още много фактори при изиграването на мач:
- Умора
- Морал
- Опит
- Фактор домакинство
- Премия
- Агресивност на играчите

Това са 6 фактора, които оказват влияние на коефициента при изиграването на среща, които НЕ се отразяват в коефициентите на отборите при преглед. Когато разликата в коефициентите на два отбора е малка (под разлика гледайте процентно, т.е. 10 разлика на база 250 коефициент са под 5% разлика - това НЕ Е разлика), то никой не може да се счита за фаворит в даден мач. Това ми писна да го обяснявам на едни и същи ревльовци, но явно мозъка им е толкова плитък, че не го разбират и са като малки деца, ако загубят даден мач в който те сами са се определили за фаворити след това някой трябва да им избърше сълзичките и да ги успокои. Вземете се в ръце и се дръжте като големи и зрели хора, защото колкото и да ми е трудно вярвам, че сте поне малко такива, колкото и да ревете като някакви бебета.


Във всеки мач двата отбора влизат с даден коефициент, който е образуван от схемата на игра и играчите които са поставени. От кога е това,че не ми е много ясно това да влияе на коефициента.Със всички други фактори съм запознат като даже пропускаш едно 10 минутното присъствие,ако си на линия преди дадена среща също даваше някакъв процент преднина в симулацията.Заради това оспорвам симулацията след като се заложат данните сметките не излизат(според мен)
FIFA World Cup (2): 1930, 1950
Copa America (15): 1916, 1917, 1920, 1923, 1924, 1926, 1935, 1942, 1956, 1959, 1967, 1983, 1987, 1995, 2011
Summer Olympics(2): 1924, 1928
Mundialito (1): 1980

Аватар
URUGUAY
Юноша
 
Мнения: 119
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 2:38 pm
Местоположение: Монтевидео
Отбор: URUGUAY

Re: Нека всеки да си каже проблема

Мнениеот deko1991 на Чет Юли 16, 2015 8:22 pm

Ще ти отговоря, въпреки че не съм длъжен. Бях започнал с друг футболен мениджър и междувременно се регнах тук в началото на проекта. След това ми омръзна другия поради липса на развитие, а този се беше развил достатъчно. Отделил съм страшно много време за такива мениджъри, но не си заслужават нервите. Всичко е въпрос на това да свикнеш на случайностите. Не знам колко други мениджъра си играл, но поне от моя опит, тук е най-справедливо. Няма мениджър където най-богатия отбор да не е първи по рейтинг.
КУПА НА ШАМПИОНИТЕ - 1 път
КУПА НА ГОАЛИСИМО - 1 път
СУПЕРКУПА НА ГОАЛИСИМО - 2 пъти
ШАМПИОН НА ЛИГАТА - 15 пъти
ШАМПИОН НА ЮНОШЕСКАТА ЛИГА - 17 пъти
ТРЕБЪЛ - 1 път
----------------------------------------------------

Аватар
deko1991
Юноша
 
Мнения: 40
Регистриран на: Чет Яну 03, 2008 5:15 pm
Местоположение: Ruse
Отбор: FC Blue Dragons

Re: Нека всеки да си каже проблема

Мнениеот Pavonie96 на Пет Юли 17, 2015 12:17 am

Някои толкова ли не могат да проумеят, че колкото повече силни отбори с приблизителен коефициент има в играта, толкова повече късметът играе основна роля за крайния победител, в който и да е турнир. Факторът ,,изненада" също реално си е чист късмет, та дори и картоните опират до шанс. Имайки предвид това, фактът, че някои отбори печелят по-често турнирите изглежда напълно разбираем.

Uruguay - тезата ти, че почти всички от тези 15 -16 отбора по-силни отбора трябва да е печелил Купа на Шампионите е почти толкова нелепа колкото и твърдението за избран кръг от отбори (не твърдя, че е твое). Това е все едно някой, който пуска тото, да недоволства, че някои числа се падат по-често от други и да си мисли : ,,Има 49 топки с различни числа и коефициентът на всяка топка да се падне е еднакъв - 1:49. Значи почти всички числа трябва да се падат еднакво често. Ей тука е разковничето...".

Е да, ама НЕ. По същата логика можеш да си хвърляш две зарчета десетки пъти и често да ти се падат едни и същи комбинации: 6&1, 3&1, 3&3, 4&2, ама 2&1 така и да не пада и ти да си викаш: ,,Еееее, как може така! Тук има някакъв заговор срещу комбинацията 2&1. Физичните закони са се наговорили да не се пада. Има избран кръг от комбинации, които физичните закони толерират. Протестирам!"

Относно артикулите също няма как да се съглася. Определно знаеш, че малко предимство не ти гарантира победата. Не е вярно и че непременно трябва да даваш реални пари, за да си позволиш артикули. Стига да знаеш какво да правиш, може да развиеш някой играч и да го продадеш за вип кредити и ще имаш средства за артикули за най-малко 10 сезона.

Ще ти кажа и нещо друго - ако вместо да се сърдиш, проявиш повече разум и търпение и поддържаш стабилен отбор, все някога ще спечелиш Купа на Шампионите. Кога - едва ли някой може да каже, тъй като няма как да се знае кога ще имаш повече късмет през целия сезон, но принципно все някога ще стане, ако си сериозен. Има достатъчно примери в тази посока.

Pavonie96
Юноша
 
Мнения: 57
Регистриран на: Пет Апр 10, 2009 4:23 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Лафче

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


С подкрепата на