Задължително ме прочети, ако играеш Goalissimo!

Ако имате предложения можете да ги споделите тук, с удоволствие ще ги прочета :)

Задължително ме прочети, ако играеш Goalissimo!

Мнениеот GROBAR на Пет Май 01, 2020 9:49 am

Здравейте, потребители, админи! Вече официално играя Гоалисимо отново от една година! За този период събрах различни наблюдения, които са къде добри, къде лоши, но ми направи едно нещо впечатление, че конкуренцията в играта липсва. Разрезът между топ отборите и ново регистрираните отбори, е като да сравнявам разликата между Реал Мадрид и Витоша Бистрица. Тоест база за сравнение няма, и не може да се създаде подобна, дори след 1 година. Не ме разбирайте погрешно, аз не се оплаквам, защото сам избрах да играя по тези правила. Просто ме е грижа за новите играчи, тъй като не искам в следващите години новорегистрираните играчи да бъдат по-малко от напускащите. Едва ли само аз имам наблюденията, че липсва конкурентно способност между новите играчи, тези, които се завръщат, и тези, които си играят постоянно. Това отказва и малкото, които искат да се завърнат в играта, или въобще да започнат да играят. Трябва да отбележа, че не всички млади хора са търпеливи. За това стигнах до няколко идеи, които искам да обсъдим, защото например в моята лига видях, че Minior United се завърна, а в лига 8/D-7 се завърнаха още два отбора.
Та идеита биват следните...

1. Реконструкция на времето на строеж на сградите.
Времето за строеж е убийствено дълго за един новорегистрирал се играч. Сега ще чакам 65дни да се направи реконструкция на съществуваща сграда. Разбирам, че всичко държите да бъде реалистично, но един малък клуб като моят, който се опитва да държи фронта, и да се развива в същото време, е меко казано пагубно, защото кредите, който наливаме са страшно много за всеки новорегистрирал се човек, а нещата, които получават до ниво 3 са минимални. Дори стадионът е недостатъчен да реши проблемите на един малък клуб, ако капациента му бива под 100,000 места.

2. Създаването на финансов флейрплей
Да вземем например, че Вие сте новорегистриран играч и започвате вторият си сезон. Вие вече сте официално при най-добрите, част от група 1, но имате скромните финанси, за разлика от вашите конкуренти. Например Вие сте успяли да направите приходи на стойност 1 милион кредита, но Вие все още нямате възможността да си позволите да закупите изцяло по-добри играчи от стартовите си, нито имате базата да си развивате стартовите, а изграждането на подобна база с наемането на нужният персонал, струват много повече от един милион кредита. За това ще предложа следните мярки.
1. Да се подписват тв права за турните, в който отборът евентуално ще вземе участие.
2. Получаване на парични бонуси при продължава на пред в турнирите
3. Получаване на бонус кредити при достигането на груповата фаза в турнирите
4. Феновете в играта да оказват по-голямо влияние при продажбата на билети за мачовете, при определянето и налагането на глоби и т.н.

3. Реконструкция на турнирите

"Купа на шампионите" - да участват отбори само от първите 2 групи и спрямо групата различен брой отбори.

Пример:
група 1 - първите 3 отбора
група 1 - 4 отбор включва във (2 кръг)
група 2 - само първия отбор (2 кръг)
група 2 - само втория отбор (1 кръг)
група 3 - само първия отбор (1 кръг)
група 6, 7, 8 - нямат представител (който биват в лига D, нямат да участват в КНШ)

"Купа на Goalissimo" - ще има 2 кръга повече, тъй като ще играят двойно повече отбори. И тук отборите от различните групи ще са различен брой.
Пример:
група 1 - отборите завършили на 5, 6, 7 място ще участват директно, а 8 участва в 6 кръг
група 2 - отборите завършили на 3 (5 кръг) , 4 (4кръг)
група 3 - отборите завършили на 2 (3 кръг)
и т.н по образец от горната схема на КНШ.
*Трябва да отбелжа, че ще разчитам на админите и на Вас, потребителите, да измислим най-конкурентната схема за всеки един турнир, така, че да няма ощетени.

Създаването на нов турнир, в който ще участват вскички най-слаби отбори, тоест основно отборите в C и D лигите, плюс 5те отбори в лигите В и 9те отбори в лигите А, за да бъде по-конкурентоно способен, а основната идея е да се създаде групова фаза, която да донася повече кредите за новите отбори и повече мачове, които да бъдат отбори от една черква, а не например двубой като Партизан и Парма в КНШ, който беше протоколен и носеше само вреди върху ограничения ми състав.
По този начин конкуренцията в турнирите доста ще се повиши, тъй като в момента най-добрите отбори винаги отсраняват ботовете и новите играчи до 4 кръг или 6 кръг

4. Въвеждането на повече нации в играта
Според мен, това ще направи играта малко по-разнообразна като останалите футболни симулатори.

Трябва да отбележа, че идеята моралът и умствените умения да оказват по-голямо влияние върху мачовете е страхотна. В тази връзка се надявам феновете да оказват по-голямо влияние. Вярвам, че тези играчи, които сме останали, плюс админите ще успеем да разработим стратегия за привличането на нови играчи в играта. Бъдете здрави и чакам Вашите предложения и мнения.

С уважение:
От Босът на ФК Партизан 7/А-1

Аватар
GROBAR
Юноша
 
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Май 01, 2020 8:28 am
Отбор: Partizan Beograd

Re: Задължително ме прочети, ако играеш Goalissimo!

Мнениеот viking25 на Пет Май 01, 2020 11:50 am

Много трудно може нов играч да бъде конкурентен веднага на по старите. Аз самият го изпитах 2014 г като се регистрирах. Има си технологично време. Така или иначе трябва да влага6 реални пари в играта ако искаш да имаш резултати. Фонда за финансова помощ е добър вариант, заема от банката също. Ако търсиш класни игра4и веднага вадиш реални пари купуваш випкредити и вземаш тези играчи. Без реални пари е трудно. Изграждайки стадиона особено капацитета му ще имаш пове4е приходи. Аз бях прекъснал за 2 години, завърнах се 2018 г есента и с 50 милиона кредити запо4нах кажи ре4и от нулата. Привличай игра4и с изти4ащи договори, там има 4итави. Наемай такива в началото на сезона. Колкото до идеите за промяна в структурата на играта там ако админите решат че може, нямам против. Победите в играта ти идват от коефицента на играчите, гледай да са с максимални умствени умения. Постъпленията ти идват освен от стадиона още от фенклуб, фенмагазин, музей така 4е тези сгради също трябва да се изграждат. Даже с приоритет пред тренировъ4ните игрища защото носят приходи. Според мен в заклю4ение да кажа без да вложиш реални пари за закупуване на кредити и випкредити няма да стане.

viking25
Юноша
 
Мнения: 20
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 10:57 pm
Отбор: Челси

Re: Задължително ме прочети, ако играеш Goalissimo!

Мнениеот GROBAR на Съб Май 02, 2020 7:48 am

Прав си! Аз също стигнах до почти същото заллючение. За това бях мотивиран да предложа някакви промени в тази посока. Благодаря ти за планът за развитие. Аз също се движа по сходна на твоята схема, но трябва да отбележа, че започнах от нулата с 7 милиона кредита. Скоро бих постнал един пост за новите играчи с идеи за развитие. Все пак се надявам някой от админите да се включи в тукашните размисли.

Аватар
GROBAR
Юноша
 
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Май 01, 2020 8:28 am
Отбор: Partizan Beograd

Re: Задължително ме прочети, ако играеш Goalissimo!

Мнениеот viking25 на Съб Май 02, 2020 8:49 am

Няма проблем, радвам се ако съм полезен. Ами общо взето това са нещата, ти доколкото видях си отпреди мен в играта, явно доста си прекъсвал. Дано се включат и админите по другите ти предложения. Но каквото и да се промени в играта по отношение на структура и т.н. - сгради и стадион трябва да се строят, оттам идват кредитите. Наистина е бавен процеса, аз в началото бях много ентусиазиран, доста построих и доста релани пари похарчих за класни играчи, после ми писна, 2018 г като се завърнах наистина имах много кредити - именно в резултат на построените сгради. И от завръщането продължавам да строя постоянно, остава ми 1 ниво на тренировъчни ДЮШ и съм на макс при сградите. Успех!

viking25
Юноша
 
Мнения: 20
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 10:57 pm
Отбор: Челси

Re: Задължително ме прочети, ако играеш Goalissimo!

Мнениеот GROBAR на Съб Май 02, 2020 10:29 am

Да, много съм прекъсвал! Реално започнах да играя играта, когато бях на 10, но с времето открих и други игри, и прекъсвах. Случайно преди година и половина открих отново играта във Фейсбук. Оттогава си разцъквам стабилно. Иначе всичките 7 милиона бях инвестирал в сгради. Допоследно исках стадиона да го запазя със същият капациент като този на Партизан, но приходите, които получавам не са достатъчни. Успех, ти пожелавам на теб! Имаш стабилен отбор, наскоро беше спечелил КНШ и Суперкупата така, че дано успееш отново да ги спечелиш!

Аватар
GROBAR
Юноша
 
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Май 01, 2020 8:28 am
Отбор: Partizan Beograd


Назад към Предложения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


С подкрепата на