Няколко предложения

Ако имате предложения можете да ги споделите тук, с удоволствие ще ги прочета :)

Няколко предложения

Мнениеот URUGUAY на Сря Сеп 09, 2015 2:31 pm

За да има различни отбори и играчи с различни коефициенти в играта.

Да започнем от ДЮШ.
Предложението ми тук при тази възрастова група е уменията на децата до 21 години да зависи както е в момента от нивото на тренировъчната база и юношеският треньор,но по съвсем различен начин.Назначили сме детски треньор и след изпращането му на курсовете той е стигнал до умения 180.В зависимост от нивото на тренировъчните игрища максималните умения на даден юноша ще може да вдига до 190.Като например всяко ниво на тренировъчната база да покачва с 2 и така 5х2=10.При различните умения на треньорите и различните нива на базите ще има различни крайни умения на играчите в ДЮШ.
При мъжете ще е същото,умението на дадените играчи ще зависи от нивото на базата,помощник треньора и треньора за съответният пост.Тук ще е малко по сложно понеже са трима които да определят до колко ще може да развие даден играч уменията си.В най-добрият случаи един играч от ДЮШ излиза с 190 умения на даден пост.Като добавим още 20 от базата(5х4=20)ще стане с умения 210 от тук на татък дали ще може стигне до 250 умения ще зависи от помощник треньора и треньора на даденият пост,от техните коефициенти след преминалите курсове.Като тук идва да спомена ,че минималният коефициент на треньорите след обученията не може да е под 230.Ако разполагаш с помощник треньор с умения 250 и треньор на дадена позиция с умения 240,сборът от 250+240=490/2=245.Като 245 ще е крайната точка на развитие на дадено умение на играчите.Така при различните умения на бази и треньори ще има различни играчи.Талантът на играчите си остава същият вариант както е в момента ,скоростта с която ще достигне крайното си развитие.

Морал и опит
В момента моралът на всичките ми играчи е 100%. Разполагам с играчи които не са изиграли и една среща и моралът им е 100%. Предложението ми е моралът да спада с повече при неучастие на играч в среща и също така да влияе на общият коефициент на играчите.Опитът също да дава отражение на общият коефициент на играчите.Максималният опит които ще може даден играч да събере ще е 100% като на всеки 10% опит коефициента на играча ще се покачва с 1 точка.Давам един пример.Един играч от по горе споменатата схема за умения ги е развил до 250 всички нужни за поста на които играе.Коефициента му с морал 100%,опит да речем 50% му отрежда общ коефициент 105,като тези 5 точки са заради 50% опит,ако разполага с 40% опит коефициента съответно ще му е 104.Същият играч с 105 коефициент при морал 50% общият му коефициент да е спаднал например до 100,а ако моралът му е 0% коефициента ще е 95.От тук следва ,че и общият коефициент на отбор съставен от играчи с нисък морал ще е спаднал.С колко ще е това е въпрос на изчисления.

Умора
Няма как да имаме нисък морал на играчите без умора.В момента трудно се събира такава.Можеш да изкараш целият сезон с едни и същи играчи без съществени ротации.Тук идеята е един играч да разполага с фитнес 100.В зависимост от това на колко години е различно да се уморява.По възрастните ще спадат фитнеса след дадена среща повече от по младите.Същото да важи и при възстановяването един по възрастен играч ще му е нужно повече време да се възстанови от по млад.Какво имам в предвид .Играч на 33 години с фитнес 100 преди срещата след изиграването и ще е спаднал до 90.За да възстанови до 100 ще са му нужни да речем да седне на пейката за две срещи на отборът му.Другото предложение относно фитнеса е и той да дава отражение в коефициента на отбора.Колкото по изморени играчи присъстват в титулярните 11 коефициента на отбора да спада.Така с увеличаването на умората ще има доста ротации в съставите ,а не едни и същи играчи да играят със години.

Тренировки

Така и така всички са на ясно кои умения са нужни да се тренират за всяка една от позициите другите може да се премахнат като опция за развитие.Така при развитието на играчите посочено по горе няма как да се вдига общият коефициент на даден играч с умения ненужни му за съответният пост на които играе.САМ и СДМ в момента са почти не използваеми,като за тях може да се измисли определен кръг от умения и съответният персонал за да се развиват наравно с другите постове.В момента думата ограничени в развитието им е малка.

С тези предложения ще има много повече различни по коефициенти играчи и отбори.

Доста дълго ,но надявам се,че ще може да се схванат идеите.
Последна промяна URUGUAY на Сря Сеп 09, 2015 2:46 pm, променена общо 1 път
FIFA World Cup (2): 1930, 1950
Copa America (15): 1916, 1917, 1920, 1923, 1924, 1926, 1935, 1942, 1956, 1959, 1967, 1983, 1987, 1995, 2011
Summer Olympics(2): 1924, 1928
Mundialito (1): 1980

Аватар
URUGUAY
Юноша
 
Мнения: 119
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 2:38 pm
Местоположение: Монтевидео
Отбор: URUGUAY

Re: Няколко предложения

Мнениеот khristov на Сря Сеп 09, 2015 10:28 pm

ДЮШ - съгласен съм да има промяна, но предложения начин не е удачен, тъй като както знаем при обучение се покачват уменията различно и според мен не е редно да е така, тъй като тук изцяло развитието на играчите ти е на късмет (обученията).

Морал и опит - бих се съгласил, че е редно морала да спада повече. Според мен обаче няма смисъл да се отразява по какъвто и да е начин върху коефициента, така или иначе се отразява в самия мач това нещо.

Умора - тук съм напълно съгласен, като изключим частта с намаляването на коефициента, така или иначе се отразява в мача. С всичко останало - годините да са от значение и т.н. съм съгласен.

Тренировки - не виждам смисъл като цяло от предложението, има играчи, които не са наясно, а и който е наясно да си тренира нужните умения и толкова.
Правилник на потребителите на форума:
т. 1 Администраторът и модераторът винаги имат право!
т. 2 Ако админ-ът и мод-ът са в грешка, виж точка 1!
ПРАВИЛА ЗА ПИСАНЕ ВЪВ ФОРУМА

Аватар
khristov
Администратор
 
Мнения: 3329
Регистриран на: Нед Ное 04, 2007 10:03 pm
Местоположение: Twilight Zone
Отбор: Geeks United 3/A/1

Re: Няколко предложения

Мнениеот URUGUAY на Чет Сеп 10, 2015 12:22 pm

ДЮШ - Да развитието на децата ще е обвързано с това с какъв коефициент даденият персонал (треньор) след петте си обучения ще натрупа.Дали ще е 165,160,170,180 или 190.Но на някои не му харесва до какъв коефициент се е развил треньора какъв е проблема да го уволни и на негово място да назначи друг.Може да има минимална граница да речем от 140 при която не е нужно да разполагаш с детски треньор за да достигнат юношите ти тази 140 граница на уменията си.
Идеята като цяло е да има различни играчи,защо всички да могат да достигат 250 граница на уменията си за даденият пост на които играят.Защо да няма играчи с максимално развитие на уменията в зависимост от това с какъв персонал разполага отбора 249,248,247,244,240,237 и т.н.В момента какво е значението на персонала ,вместо с 4 ако се използват четирите тренировки да покачваш умението на играчите с 5.Моето предложение както е видно от тях да зависи до колко ще може да развие дадени умения играчът.А това кой с колко ще покачва на тренировка ще си зависи от нивото на талант на самият играч.Като недостатък е това ,че не всеки ще разполага поне от първи опит с персонал с които да е възможно играчите които развива при ДЮШ и мъжете да достигнат ниво на уменията си 250.Другият вариант за да има играчи с различни умения е да я няма границата 250 който вариант е обсъждан и не е одобрен.

Морал,умора и опит - След като се отразяват в самият мач тогава нека това отражение да стане видимо за мениджърът.Какво имам в предвид с това да стане видимо.Да речем както е сегашният вариант разполагам с коефициент на отбора 240 обаче си нямам представа с какъв коефициент ще влезне моят отбор в срещата от шампионата понеже влиянието на умората,опита и морала не ги виждам как се отразяват на коефициента на отбора ми.Ако заместя играч с морал 100 за играч с морал 50 коефициента на отбора не се променя ,същото е и с умората.С опита има някаква лека видима промяна на коефициента на тима ,ако заместиш играчи с по-малко опит с такива с повечко.Предложението е ,че ако играя с Иванчо,Петканчо и Марийка и те са с голяма умора и нисък морал,а видимостта на коефициента ми си стои 240 ,а дефакто може да влезна в дадената среща с коефициент 230 заради техните умора и опит.

Тренировки - това с премахването на тренировките които са излишни за даден пост е в резултат на предложението за развитието на играчите,което съм предложил за да няма изкуствено покачвана на общият коефициент на играчите.
FIFA World Cup (2): 1930, 1950
Copa America (15): 1916, 1917, 1920, 1923, 1924, 1926, 1935, 1942, 1956, 1959, 1967, 1983, 1987, 1995, 2011
Summer Olympics(2): 1924, 1928
Mundialito (1): 1980

Аватар
URUGUAY
Юноша
 
Мнения: 119
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 2:38 pm
Местоположение: Монтевидео
Отбор: URUGUAY

Re: Няколко предложения

Мнениеот khristov на Чет Сеп 10, 2015 3:11 pm

Идеята не за коефициента на играчите не ми харесва изобщо. Всичко става на късмет.

Както ти каза, ако не ти харесва с какъв опит ти е треньора го махаш и взимаш друг - да, но имаш 5 обучения, ако и след тях не ти харесва какво правиш... Доста недообмислена е тази идея.
Правилник на потребителите на форума:
т. 1 Администраторът и модераторът винаги имат право!
т. 2 Ако админ-ът и мод-ът са в грешка, виж точка 1!
ПРАВИЛА ЗА ПИСАНЕ ВЪВ ФОРУМА

Аватар
khristov
Администратор
 
Мнения: 3329
Регистриран на: Нед Ное 04, 2007 10:03 pm
Местоположение: Twilight Zone
Отбор: Geeks United 3/A/1


Назад към Предложения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


С подкрепата на