Морал

Ако имате предложения можете да ги споделите тук, с удоволствие ще ги прочета :)

Морал

Мнениеот Verbatim на Нед Юли 26, 2015 1:49 pm

Наскоро имаше предложение за морала във форума. Темата обаче не беше в най-подходящата тема и не стана много ясно какво точно трябва да се промени и как точно, но беше заявено че може да има евентуални промени въпреки това. Затова реших да пусна нова тема където да се обсъдят евентуални промени при морала и влиянието му към мачовете. На мен лични ми се струва нередно моралът на играч да е 100 в началото на сезона при положение че играчът не е изиграл и един мач през изминалия сезон. Затова предлагам играчите с морал по-малко от 50 в края на сезона да почват от 50 в началото на всеки следващ сезон. Също може с малко да се увеличи влиянието на морала при симулациите…
Lionernly 4/4/1
Регистриран на 03 април 2009
ОРГАНИЗАТОР НА Lionernly Cup 2010, Lionenrly Cup 2011, Lionernly Trophy 2011, Christmas Cup 2011, Lionernly GOLD CUP, Lionernly Cup 2013 и Lionernly Trophy 2013!
Победител в неоф. турнири - Lionernly Cup 2011, Lionernly GOLD CUP и Pavonie96 CUP! :)

Аватар
Verbatim
Титуляр във "В" група
 
Мнения: 452
Регистриран на: Нед Май 03, 2009 5:39 pm
Отбор: Lionernly

Re: Морал

Мнениеот deko1991 на Нед Юли 26, 2015 1:56 pm

Относно морала аз мисля така. Той да пада когато отборът не печели купи също, както и с повече когато не играе и пада отбора. Това пряко да влияе върху подновяването на договорите. Ако един играч е с нисък морал, то той по-трудно да се съгласи да преподпише, да иска по-високи изисквания или да иска да напусне(ако е под определено критично ниво). Така поне е в реалния футбол.
КУПА НА ШАМПИОНИТЕ - 1 път
КУПА НА ГОАЛИСИМО - 1 път
СУПЕРКУПА НА ГОАЛИСИМО - 2 пъти
ШАМПИОН НА ЛИГАТА - 15 пъти
ШАМПИОН НА ЮНОШЕСКАТА ЛИГА - 17 пъти
ТРЕБЪЛ - 1 път
----------------------------------------------------

Аватар
deko1991
Юноша
 
Мнения: 40
Регистриран на: Чет Яну 03, 2008 5:15 pm
Местоположение: Ruse
Отбор: FC Blue Dragons

Re: Морал

Мнениеот khristov на Нед Юли 26, 2015 2:56 pm

Да, нека се обсъди за морала, но искам да уточня, че ако някой има идеи свързани с него, то моля да ги разписва по-подробно, за да може да има повече и подробно описание, тъй като при евентуална реализация така е много по-лесно и има върху какво да се мисли когато не е просто подхвърлено нещо с 3-4 думи.
Правилник на потребителите на форума:
т. 1 Администраторът и модераторът винаги имат право!
т. 2 Ако админ-ът и мод-ът са в грешка, виж точка 1!
ПРАВИЛА ЗА ПИСАНЕ ВЪВ ФОРУМА

Аватар
khristov
Администратор
 
Мнения: 3330
Регистриран на: Нед Ное 04, 2007 10:03 pm
Местоположение: Twilight Zone
Отбор: Geeks United 3/A/1

Re: Морал

Мнениеот URUGUAY на Нед Юли 26, 2015 4:48 pm

Да си кажа и аз мнението относно морала.Не ми допада моралът на един играч да пада при не спечелване на купи или при загуба на отбора каквото предложение има в темата.Съгласен съм да пада при не участие в срещи.Също не ми допада идеята при нисък морал и колко точно да е този нисък морал даден играч да не иска да преподпише.Как например един 17 годишен играч привлечен в първият отбор да поддържа висок морал при липса на достатъчни мачове.Ако евентуално се въведе тази идея за вероятен отказ за преподписване на договор поради нисък морал то би било добре да има възможността тогава да се играят всеки ден приятелски срещи за да може да се поддържа морала и на младите играчи.Тук е момента и аз да дам предложение относно морала.При спадането на морала да спада и общият коефициент на даден играч.максималният морал е 100.Да вземем за пример играч с коефициент 100,при морал достигнал 80 коефициентът му да спадне на 99.Следователно при морал 60 коефициентът му ще бъде 98.Така при поставянето на играчи с нисък морал да спада и коефициента на отбора.Дали ще бъде точно този вариант е въпрос на дискусии.
FIFA World Cup (2): 1930, 1950
Copa America (15): 1916, 1917, 1920, 1923, 1924, 1926, 1935, 1942, 1956, 1959, 1967, 1983, 1987, 1995, 2011
Summer Olympics(2): 1924, 1928
Mundialito (1): 1980

Аватар
URUGUAY
Юноша
 
Мнения: 119
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 2:38 pm
Местоположение: Монтевидео
Отбор: URUGUAY

Re: Морал

Мнениеот Pavonie96 на Нед Юли 26, 2015 4:56 pm

Обединих някои от предложенията на Verbatim и deko1991 и добавих някои мои. Как Ви се струва така?

- увеличаване влиянието на морала при симулациите с 50%
- играчите с морал по-малко от 50 в края на сезона да започват с базов морал 50 в началото следващия.
- всички останали играчи с над 50 морал в края на сезона да започват с базов морал 90 от новия.
- Максималният морал отново е 100
- Към базовия морал (50 и 90) за новия сезон да се има предвид представянето на отборите през изминалия:

• Играчите на отборите, спечелили Купа на Шампионите и Купа на Goalissimo да са с 20 повече морал в началото на следващия сезон
• Играчите на финалистите в Купа на Шампионите и Купа на Goalissimo да са с 10 повече морал в началото на следващия сезон.
• Играчите на полуфиналистите в Купа на Шампионите и Купа на Goalissimo да са с 5 повече морал в началото на следващия сезон.
• Играчите на отборите, отпаднали в 1 кръг в Купа на Шампионите и Купа на Goalissimo, да са 10 по-малко морал в началото на следващия сезон.
• Играчите на шампионите в лигите си да са с 10 повече морал в началото на следващия сезон.
• Играчите на отборите от различните лиги, които не са станали шампиони, но са се класирали за Купа на Шампионите, да са с 5 по-малко морал в началото на следващия сезон.
• Играчите на отборите от различните лиги, които са се класирали за Купа на Goalissimo, да са с 10 по-малко морал в началото на следващия сезон.
• Играчите на отборите от различните лиги, които не са се класирали за турнирите, да са със 20 по-малко морал в началото на следващия сезон.
• Играчите на изпадащите отбори от различните лиги да са с 30 по-малко морал в началото на следващия сезон.

- Смятам, че в момента моралът на отделните играчи пада достатъчно при загуба или неучастие в среща и не би следвало да се променя
- Ако преди подновяването на договор, моралът на един играч е над 80 да се запазват стандартните финансови условия.
- Ако преди подновяването на договор, моралът на един играч е между 50 и 80, играчът да иска с 25% по-голяма заплата
- Ако преди подновяването на договор, моралът на един играч е между 25 и 50, играчът да иска с 50% по-голяма заплата
- Ако преди подновяването на договор, моралът на един играч е между 15 и 25, играчът да иска със 100% по-голяма заплата
- Ако преди подновяването на договор, играч е с под 15 морал, той да не желае да поднови договора си

При положение, че моралът оказва по-голямо влияние при симулациите, няма смисъл да се променя общия коефициент на играчите спрямо морала.
Последна промяна Pavonie96 на Нед Юли 26, 2015 5:25 pm, променена общо 2 пъти

Pavonie96
Юноша
 
Мнения: 57
Регистриран на: Пет Апр 10, 2009 4:23 pm

Re: Морал

Мнениеот URUGUAY на Нед Юли 26, 2015 5:06 pm

- Към базовия морал (50 и 90) за новия сезон да се има предвид представянето на отборите през изминалия:

• Играчите на отборите, спечелили Купа на Шампионите и Купа на Goalissimo да са с 20 повече морал в началото на следващия сезон
• Играчите на финалистите в Купа на Шампионите и Купа на Goalissimo да са с 10 повече морал в началото на следващия сезон.
• Играчите на полуфиналистите в Купа на Шампионите и Купа на Goalissimo да са с 5 повече морал в началото на следващия сезон.
• Играчите на отборите, отпаднали в 1 кръг в Купа на Шампионите и Купа на Goalissimo, да са 10 по-малко морал в началото на следващия сезон.
• Играчите на шампионите в лигите си да са с 10 повече морал в началото на следващия сезон.
• Играчите на отборите от различните лиги, които не са станали шампиони, но са се класирали за Купа на Шампионите, да са с 5 по-малко морал в началото на следващия сезон.
• Играчите на отборите от различните лиги, които са се класирали за Купа на Goalissimo, да са със 10 по-малко морал в началото на следващия сезон.
• Играчите на отборите от различните лиги, които не са се класирали за турнирите, да са със 20 по-малко морал в началото на следващия сезон.
• Играчите на изпадащите отбори от различните лиги да са с 30 по-малко морал в началото на следващия сезон.

Тези редове лично на мен не ми допадат.Защо да се обвързва морала на даден играч за нов шампионат спрямо изминал такъв с това как се е справил клубът като цяло?
FIFA World Cup (2): 1930, 1950
Copa America (15): 1916, 1917, 1920, 1923, 1924, 1926, 1935, 1942, 1956, 1959, 1967, 1983, 1987, 1995, 2011
Summer Olympics(2): 1924, 1928
Mundialito (1): 1980

Аватар
URUGUAY
Юноша
 
Мнения: 119
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 2:38 pm
Местоположение: Монтевидео
Отбор: URUGUAY

Re: Морал

Мнениеот deko1991 на Нед Юли 26, 2015 5:16 pm

В реалния футбол, ако даден отбор не се представя добре то играчите му не са доволни и за да останат искат повече пари или направо мислят за напускане. Неучастието в клубните турнири също влияе на играчите. Затова е напълно логично моралът да е обвързан с представянето на отбора.
КУПА НА ШАМПИОНИТЕ - 1 път
КУПА НА ГОАЛИСИМО - 1 път
СУПЕРКУПА НА ГОАЛИСИМО - 2 пъти
ШАМПИОН НА ЛИГАТА - 15 пъти
ШАМПИОН НА ЮНОШЕСКАТА ЛИГА - 17 пъти
ТРЕБЪЛ - 1 път
----------------------------------------------------

Аватар
deko1991
Юноша
 
Мнения: 40
Регистриран на: Чет Яну 03, 2008 5:15 pm
Местоположение: Ruse
Отбор: FC Blue Dragons

Re: Морал

Мнениеот URUGUAY на Нед Юли 26, 2015 5:31 pm

В реалният футбол има доста неща които тук няма как да бъдат реализирани.Но пък щом има такова голямо желание да се обвърже морала на играч с изминало представяне на отбора реализирайте го.Все тая.
FIFA World Cup (2): 1930, 1950
Copa America (15): 1916, 1917, 1920, 1923, 1924, 1926, 1935, 1942, 1956, 1959, 1967, 1983, 1987, 1995, 2011
Summer Olympics(2): 1924, 1928
Mundialito (1): 1980

Аватар
URUGUAY
Юноша
 
Мнения: 119
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 2:38 pm
Местоположение: Монтевидео
Отбор: URUGUAY

Re: Морал

Мнениеот khristov на Нед Юли 26, 2015 9:38 pm

Като цяло съм по-склонен да съм на страната на URUGUAY.

1. Според мен не трябва да не можеш да подновиш договор на играч с нисък морал - по-висока заплата ДА, но НЕ и отказ за договор.
2. Относно тези неща от миналия сезон - идва ми прекалено. Замисли ли се, че ще има отбори, които ще отговарят на много малко условия - техните играчи ще трябва да започват с изключително нисък морал сезона. Това според мен не е приемливо. Точно новия сезон трябва да се започва с висок морал, тъй като стария сезон е в миналото и каквото станало станало - нов сезон => нови цели.

Съгласен съм за следните неща:
- увеличаване влиянието на морала при симулациите с 50%
- играчите с морал по-малко от 50 в края на сезона да започват с базов морал 50 в началото следващия. - ТУК ЕДНА ПРОМЯНА - БАЗОВ МОРАЛ - 70.
- всички останали играчи с над 50 морал в края на сезона да започват с базов морал 90 от новия.
- Максималният морал отново е 100
Правилник на потребителите на форума:
т. 1 Администраторът и модераторът винаги имат право!
т. 2 Ако админ-ът и мод-ът са в грешка, виж точка 1!
ПРАВИЛА ЗА ПИСАНЕ ВЪВ ФОРУМА

Аватар
khristov
Администратор
 
Мнения: 3330
Регистриран на: Нед Ное 04, 2007 10:03 pm
Местоположение: Twilight Zone
Отбор: Geeks United 3/A/1

Re: Морал

Мнениеот Verbatim на Нед Юли 26, 2015 11:22 pm

Pavonie96 написа:- Ако преди подновяването на договор, моралът на един играч е над 80 да се запазват стандартните финансови условия.
- Ако преди подновяването на договор, моралът на един играч е между 50 и 80, играчът да иска с 25% по-голяма заплата
- Ако преди подновяването на договор, моралът на един играч е между 25 и 50, играчът да иска с 50% по-голяма заплата
- Ако преди подновяването на договор, моралът на един играч е между 15 и 25, играчът да иска със 100% по-голяма заплата


Това на мен ми харесва като идея. Бих променил следното:
- Ако преди подновяването на договор, моралът на един играч е между 15 и 25, играчът да иска със 75% по-голяма заплата
- Ако преди подновяването на договор, моралът на един играч е под 15, играчът да иска със 100% по-голяма заплата

Pavonie96 написа:• Играчите на отборите, спечелили Купа на Шампионите и Купа на Goalissimo да са с 20 повече морал в началото на следващия сезон
• Играчите на финалистите в Купа на Шампионите и Купа на Goalissimo да са с 10 повече морал в началото на следващия сезон.
• Играчите на полуфиналистите в Купа на Шампионите и Купа на Goalissimo да са с 5 повече морал в началото на следващия сезон.
• Играчите на отборите, отпаднали в 1 кръг в Купа на Шампионите и Купа на Goalissimo, да са 10 по-малко морал в началото на следващия сезон.
• Играчите на шампионите в лигите си да са с 10 повече морал в началото на следващия сезон.
• Играчите на отборите от различните лиги, които не са станали шампиони, но са се класирали за Купа на Шампионите, да са с 5 по-малко морал в началото на следващия сезон.
• Играчите на отборите от различните лиги, които са се класирали за Купа на Goalissimo, да са с 10 по-малко морал в началото на следващия сезон.
• Играчите на отборите от различните лиги, които не са се класирали за турнирите, да са със 20 по-малко морал в началото на следващия сезон.
• Играчите на изпадащите отбори от различните лиги да са с 30 по-малко морал в началото на следващия сезон.


И аз съм склонен да се съглася с мнението на URUGUAY и админа, прекалено сложно става за реализиране, а и е много относително да се определя морала спрямо неспечелени купи. Тук оказват влияние и фактори като предварителни очаквания преди сезона, които трудно биха се реализирали в гоалисимо. Така че по скоро не подкрепям тази част от предложението.

khristov написа: Съгласен съм за следните неща:
- увеличаване влиянието на морала при симулациите с 50%
- играчите с морал по-малко от 50 в края на сезона да започват с базов морал 50 в началото следващия. - ТУК ЕДНА ПРОМЯНА - БАЗОВ МОРАЛ - 70.
- всички останали играчи с над 50 морал в края на сезона да започват с базов морал 90 от новия.
- Максималният морал отново е 100


и аз съм съгласен с тези промени!

Ще е добре повече отбори да участват в дискусии, които засягат развитието на играта, за да няма сърдити и недоволни след време... :)
Lionernly 4/4/1
Регистриран на 03 април 2009
ОРГАНИЗАТОР НА Lionernly Cup 2010, Lionenrly Cup 2011, Lionernly Trophy 2011, Christmas Cup 2011, Lionernly GOLD CUP, Lionernly Cup 2013 и Lionernly Trophy 2013!
Победител в неоф. турнири - Lionernly Cup 2011, Lionernly GOLD CUP и Pavonie96 CUP! :)

Аватар
Verbatim
Титуляр във "В" група
 
Мнения: 452
Регистриран на: Нед Май 03, 2009 5:39 pm
Отбор: Lionernly

Re: Морал

Мнениеот dani_the_best на Вто Юли 28, 2015 11:16 am

и аз съм за предложението на Админа и Уругвай
ОБИЧАМ ОБИЧАМ ОБИЧАМ ЛЮБИМИЯ СИ БОТЕВ ОТБОРА НА ПЛОВДИВ И ВИНАГИ ЩЕ БЪДА ЩЕ БЪДА ЩЕ БЪДА АЗ СЪС НЕГО ДО КРАЯ О-ОО--О-О--О......

dani_the_best
Юноша
 
Мнения: 143
Регистриран на: Съб Фев 06, 2010 6:03 pm
Местоположение: Пловдив
Отбор: Fenomenite


Назад към Предложения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


С подкрепата на