Нова опция - привличане на играчи с изтичащи договори

Ако имате предложения можете да ги споделите тук, с удоволствие ще ги прочета :)

Нова опция - привличане на играчи с изтичащи договори

Мнениеот khristov на Чет Юни 04, 2015 1:09 pm

След като доста хора ми писаха относно опцията с привличането на играчи с изтичащи договори, то реших да внеса малко пояснения относно нея.

След изиграването на 20 кръг от шампионата всеки отбор ще вижда списък с играчи с изтичащи договори в края на сезона. VIP отборите ще имат достъп до списъка след 19 кръг, но НЯМА да могат да привличат играчи, т.е. ще могат само да виждат футболистите с изтичащи договори и да се надяват до 20 кръг договора им да не бъде удължен.

Всеки един играч ще може да бъде закупен от даден отбор стига отбора да се съгласи да плаща заплатата, която футболиста иска. Заплатата ще се определя от текущото възнаграждение на играча в отбора в който играе, както и от силата на отбора който иска да го закупи (коефициент, рейтинг, текущо състояние). Т.е. ако играч с 250 линия и много добър опит играл в топ отбор е желан от по-слаб отбор, то той ще иска по-висока заплата отколкото, ако го иска друг топ отбор. Също така играчите ще искат и пари на ръка освен по-висока заплата.

След приемане на офертата играча ще се присъедини към новия си отбор в началото на следващия сезон.

По принцип имах идея всеки един играч с изтичащ договор да може да получи няколко оферти и да избере най-изгодната - на база финансово предложение, но така добрите футболисти винаги ще отиват при богатите отбори и те ще стават още по-силни и не се дава равен шанс на по-слабите отбори.

Опцията е планирана да се реализира този сезон, но да влезе в сила от следващия.

Всякакви коментари и предложения са добре дошли.
Правилник на потребителите на форума:
т. 1 Администраторът и модераторът винаги имат право!
т. 2 Ако админ-ът и мод-ът са в грешка, виж точка 1!
ПРАВИЛА ЗА ПИСАНЕ ВЪВ ФОРУМА

Аватар
khristov
Администратор
 
Мнения: 3329
Регистриран на: Нед Ное 04, 2007 10:03 pm
Местоположение: Twilight Zone
Отбор: Geeks United 3/A/1

Re: Нова опция - привличане на играчи с изтичащи договори

Мнениеот URUGUAY на Чет Юни 04, 2015 3:59 pm

......
Последна промяна URUGUAY на Вто Юли 07, 2015 5:58 pm, променена общо 1 път
FIFA World Cup (2): 1930, 1950
Copa America (15): 1916, 1917, 1920, 1923, 1924, 1926, 1935, 1942, 1956, 1959, 1967, 1983, 1987, 1995, 2011
Summer Olympics(2): 1924, 1928
Mundialito (1): 1980

Аватар
URUGUAY
Юноша
 
Мнения: 119
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 2:38 pm
Местоположение: Монтевидео
Отбор: URUGUAY

Re: Нова опция - привличане на играчи с изтичащи договори

Мнениеот khristov на Чет Юни 04, 2015 4:34 pm

Да, така според мен всеки има реален шанс да вземе даден играч. В противен случай е ясно кой ще ги взима - отново силните отбори.
Правилник на потребителите на форума:
т. 1 Администраторът и модераторът винаги имат право!
т. 2 Ако админ-ът и мод-ът са в грешка, виж точка 1!
ПРАВИЛА ЗА ПИСАНЕ ВЪВ ФОРУМА

Аватар
khristov
Администратор
 
Мнения: 3329
Регистриран на: Нед Ное 04, 2007 10:03 pm
Местоположение: Twilight Zone
Отбор: Geeks United 3/A/1

Re: Нова опция - привличане на играчи с изтичащи договори

Мнениеот viking25 на Нед Юни 07, 2015 11:15 pm

Как ще бъде закупуван - срещу вип кредити или обикновени кредити, и освен играча, отборът който напуска или продава, ще получи ли някакви средства за играча си?

viking25
Юноша
 
Мнения: 20
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 10:57 pm
Отбор: Челси

Re: Нова опция - привличане на играчи с изтичащи договори

Мнениеот khristov на Пон Юни 08, 2015 8:03 am

Закупуването ще става срещу кредити, за да няма ощетени отбори.

Отбора който напуска играча нищо няма да получи, все пак не му е подновил договора, следователно не му е нужен. В реалния футбол отбора нищо не получава, когато даден играч подпише предварителен договор с някой отбор.
Правилник на потребителите на форума:
т. 1 Администраторът и модераторът винаги имат право!
т. 2 Ако админ-ът и мод-ът са в грешка, виж точка 1!
ПРАВИЛА ЗА ПИСАНЕ ВЪВ ФОРУМА

Аватар
khristov
Администратор
 
Мнения: 3329
Регистриран на: Нед Ное 04, 2007 10:03 pm
Местоположение: Twilight Zone
Отбор: Geeks United 3/A/1

Re: Нова опция - привличане на играчи с изтичащи договори

Мнениеот viking25 на Пон Юни 08, 2015 9:39 pm

Моето мнение е против тази опция, мисля че с нищо няма да допринесе за играта, а отборите с такива играчи се явяват ощетени. Ако идеята на въвеждането на тази опция е постигане на максимален реализъм, то по добре той да се търси в друга посока - например мениджърите да могат да се намесват в хода на самите симулации, нещо, което би направило играта доста по атрактивна. Дали ще се чака края на сезона, 38 кръга, и ще се дебне при свободните агенти за нещо качествено, или след 20 кръг ще е дебненето, мисля че това няма особено значение за този отбор, който иска да привлече такъв играч. Но то има значение за отбора, от който играчът идва, тъй като едно е да си правиш стратегията за следващия сезон до края на настоящия, а съвсем друго е да почнеш да я правиш по средата на текущия сезон, когато все още няма нищо атрактивно на трансферния пазар и шампионатите са в разгара си.

viking25
Юноша
 
Мнения: 20
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 10:57 pm
Отбор: Челси

Re: Нова опция - привличане на играчи с изтичащи договори

Мнениеот khristov на Пон Юни 08, 2015 9:42 pm

А за да нямаш проблем, защо просто не преподпишеш с футболистите си? Получават се по купища известия за играчи с изтичащи договори, и в такъв случай никой няма право да се оплаче. Относно това, че си правиш планове - с какво си ги разваляш тези планове, че не разбрах? Футболиста си остава в твоя отбор до края на сезона и чак след това се маха, така ще си изпълниш плановете и не е нужно да мислиш план Б по средата на сезона.

Опцията ще бъде реализирана така или иначе, темата тук НЕ Е за това дали да я има или не, а точно по какъв начин да бъде реализирана.
Правилник на потребителите на форума:
т. 1 Администраторът и модераторът винаги имат право!
т. 2 Ако админ-ът и мод-ът са в грешка, виж точка 1!
ПРАВИЛА ЗА ПИСАНЕ ВЪВ ФОРУМА

Аватар
khristov
Администратор
 
Мнения: 3329
Регистриран на: Нед Ное 04, 2007 10:03 pm
Местоположение: Twilight Zone
Отбор: Geeks United 3/A/1

Re: Нова опция - привличане на играчи с изтичащи договори

Мнениеот Verbatim на Пон Юни 08, 2015 11:31 pm

URUGUAY написа:В този вариант на новата опция да разбирам,че който превари той завари.


Предлагам ако собственикът на играча с изтичащ договор не преподпише нов договор с него до 19 кръг, то играчът да се пуска за няколко часа в трансферната листа за играчи с изтичащи договори(примерно 2 часа). Това ще става между 20 и 38 кръг, като всеки играч ще се появява в листата на произволно избран кръг и произволно избран час. В този период всеки ще може да даде офертата която му предлага играта. Списъкът с играчи с изтичащи договори който трябва да се вижда от Vip отборите след 19 кръг, трябва да се направи да се вижда от всички отбори, но Vip отборите със скаут да получават съобщение около 1 ден преди играчът да бъде обявен. Всички останали играчи които следят даден играч но не са VIP да получават съобщение в момента когато играчът се пуска в трансферната листа за играчи с изтичащи договори. Отборът който даде 1ви оферта в рамките на 2та часа да има по-голям шанс за привличане на играча спрямо всеки следващ, който му предложи до крайния срок. Играта на произволен принцип ще избира кой да бъде победителя за подписа на играча, но както споменах 1ят отбор дал оферта ще има значително по-голям шанс за подписа на играча отколкото примерно 5я. Въпреки това няма да му гарантира подписа на играча. Предложението за определянето на заплата спрямо сегашното възнаграждение и силата на отбора който иска да го купи ми допада, но това който превари да даде оферта и да получава автоматично играча не ми харесва и винаги ми е дразнело при свободните агенти.
Lionernly 4/4/1
Регистриран на 03 април 2009
ОРГАНИЗАТОР НА Lionernly Cup 2010, Lionenrly Cup 2011, Lionernly Trophy 2011, Christmas Cup 2011, Lionernly GOLD CUP, Lionernly Cup 2013 и Lionernly Trophy 2013!
Победител в неоф. турнири - Lionernly Cup 2011, Lionernly GOLD CUP и Pavonie96 CUP! :)

Аватар
Verbatim
Титуляр във "В" група
 
Мнения: 452
Регистриран на: Нед Май 03, 2009 5:39 pm
Отбор: Lionernly

Re: Нова опция - привличане на играчи с изтичащи договори

Мнениеот khristov на Вто Юни 09, 2015 7:53 am

Не бих могъл да се съглася с няколко неща:
- На произволен принцип да се избират кой играч кога да е в списъка с играчи с изтичащи договори - това значи, че на някой отбор играчите ще се в списъка 20 кръг, а на друг 37-ми, което според мен не е добре.
- Първия дал оферта да е с предимство - ок, но това значи, че винаги при него ще отива дадения играч, тъй като офертите ще са еднакви и винаги предимството ще е негово. Да, тук някой ще каже просто да има по-голям шанс да вземе играча, но това значи, че всичко ще е на късмет общо взето и няма да е важно дали си пръв, втори, трети ... пети. От тук ще започнат и безброй питания всеки път от рода на "ама аз дадох първа оферта", "ама аз незнам си какво направих" и на всички трябва да се обяснява, че е на късмет. Това не ми харесва.
- На VIP играчите да се изпраща съобщение от скаута 1 ден преди даден играч да бъде пуснат за продан. Това е може би нещото, което най-много не ми допада. Защо? Първо - ако не си е нагласил скаута няма да получи нищо - пропуск. Второ - Ако кажем, че скаута отпада и се праща просто съобщение 1 ден предварително, то колко съобщения ще получи даден отбор... стотици. Трето - няма как да е 100% сигурно, че играчите обявени, че ще може да се преговаря с тях ще са налични на следващия ден, т.е. сегашния отбор може да им удължи договора.

Общо взето нищо от написаното не ми допада, като варианти, прекалено фантастични са.
Правилник на потребителите на форума:
т. 1 Администраторът и модераторът винаги имат право!
т. 2 Ако админ-ът и мод-ът са в грешка, виж точка 1!
ПРАВИЛА ЗА ПИСАНЕ ВЪВ ФОРУМА

Аватар
khristov
Администратор
 
Мнения: 3329
Регистриран на: Нед Ное 04, 2007 10:03 pm
Местоположение: Twilight Zone
Отбор: Geeks United 3/A/1

Re: Нова опция - привличане на играчи с изтичащи договори

Мнениеот Pavonie96 на Вто Юни 30, 2015 7:14 pm

Като идея ми допада – определено ще даде нов тласък на трансферите.
Само не разбрах точно кога ще се отключва тази опция – в смисъл на момента след изиграването на срещите от 20 кръг или по-късно през самия ден. Знаем, че срещите от кръга в в 8те групи се играят в различни часове.
Струва ми се логично да се сложи и лимит за привличане на футболисти по този начин: например на сезон да имаш право да привличаш до 4-5 футболисти чрез тази опция. Така повече отбори ще могат да се възползват.

Pavonie96
Юноша
 
Мнения: 57
Регистриран на: Пет Апр 10, 2009 4:23 pm

Re: Нова опция - привличане на играчи с изтичащи договори

Мнениеот khristov на Пон Юли 06, 2015 2:28 pm

Това с лимита на играчи ми допада и със сигурност ще се въведе. Играчите ще бъдат отключени в самия ден на 20-ти кръг, т.е. в деня на подновяване на шампионата.
Правилник на потребителите на форума:
т. 1 Администраторът и модераторът винаги имат право!
т. 2 Ако админ-ът и мод-ът са в грешка, виж точка 1!
ПРАВИЛА ЗА ПИСАНЕ ВЪВ ФОРУМА

Аватар
khristov
Администратор
 
Мнения: 3329
Регистриран на: Нед Ное 04, 2007 10:03 pm
Местоположение: Twilight Zone
Отбор: Geeks United 3/A/1

Re: Нова опция - привличане на играчи с изтичащи договори

Мнениеот rositarosie на Чет Дек 02, 2021 7:34 am

Christmas present cards that let the recipient pick their favorite holiday cheer. ... RedCard 5 percent savings do not include: Target GiftCards and Stockpile. the Gift of college ... Verify the balance of your Balance.coinbase login
coinbase pro login
showtimeanytime/activate
paypal login
primevideo.com/mytv
dogecoin wallet
target gift card balance

rositarosie
Юноша
 
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Окт 27, 2021 8:32 am


www.aka.ms/phonelinkqrc.us

Мнениеот garryy на Пет Юни 09, 2023 10:05 am

If you have an Android device and a Windows PC, you can use https://akams-phonelinkqrc.us/ to link them together and access your phone’s features on your PC. This is a feature from Microsoft that allows you to sync your photos, messages, calls, and apps across your devices. You can also adjust settings on notifications, Bluetooth, and volume, as well as skip and pause songs that are playing on your phone.

garryy
Ветеран
 
Мнения: 4263
Регистриран на: Сря Ное 16, 2022 4:27 pm

www.aka.ms/yourpc

Мнениеот garryy на Пет Юни 09, 2023 10:07 am

Phone Companion application: The fundamental applications you must install on your smartphone. It is available for immediate download from https://www.akamsyour-pc.com/. You may download it without any delays from the Microsoft official website by clicking this link, which will take you there. But keep in mind that you must download it from either the Play store on your smartphone or the official Microsoft website via this link.

garryy
Ветеран
 
Мнения: 4263
Регистриран на: Сря Ное 16, 2022 4:27 pm

Следваща

Назад към Предложения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: kashifseo3, KyleTavare и 8 госта


С подкрепата на