Промяна в пресмятането на коефициентите

Тук ще можете да следите какви нови опции са добавени в играта и кои от старите опции са променени :)

Промяна в пресмятането на коефициентите

Мнениеот khristov на Съб Юли 25, 2015 9:49 pm

От новия сезон при всички отбори ще има промяна в пресмятането на коефициентите на играчите и съответно на отборите. Умствените умения ще се отразяват колкото и останалите.

При футболистите в момента коефициента на линия се определия от средно аритметично на дадени технически умения, от новия сезон към техническите умения ще се прибавят и умствените, като при развити умствени на максимум (агресивността няма да се взема предвид) и развити съответните технически умения за поста на максимум, то коефициента на линията ще бъде 250, т.е. вече само техническите умения няма да са достатъчни за 250 линия на играч. При осъществяването на тази промяна следва, че ще има промени и в общите коефициенти на отборите. От много време се обяснява, че умствените умения са важни и всеки имаше време да ги развие - сега те ще влиаят с пълна сила.
Правилник на потребителите на форума:
т. 1 Администраторът и модераторът винаги имат право!
т. 2 Ако админ-ът и мод-ът са в грешка, виж точка 1!
ПРАВИЛА ЗА ПИСАНЕ ВЪВ ФОРУМА

Аватар
khristov
Администратор
 
Мнения: 3329
Регистриран на: Нед Ное 04, 2007 10:03 pm
Местоположение: Twilight Zone
Отбор: Geeks United 3/A/1

Re: Промяна в пресмятането на коефициентите

Мнениеот deko1991 на Съб Юли 25, 2015 10:00 pm

Да разбирам, че сега умствените ще оказват много по-голямо влияние отколкото преди?
КУПА НА ШАМПИОНИТЕ - 1 път
КУПА НА ГОАЛИСИМО - 1 път
СУПЕРКУПА НА ГОАЛИСИМО - 2 пъти
ШАМПИОН НА ЛИГАТА - 15 пъти
ШАМПИОН НА ЮНОШЕСКАТА ЛИГА - 17 пъти
ТРЕБЪЛ - 1 път
----------------------------------------------------

Аватар
deko1991
Юноша
 
Мнения: 40
Регистриран на: Чет Яну 03, 2008 5:15 pm
Местоположение: Ruse
Отбор: FC Blue Dragons

Re: Промяна в пресмятането на коефициентите

Мнениеот khristov на Съб Юли 25, 2015 10:11 pm

Със сигурност, тъй като в момента оказват много малко влияние... дори граничещо с никакво, което не е нормално. От много време имам идеи за тези умствени умения, но исках да мине време. Много пъти съм казвал да се развиват, тъй като ще дойде момент в който ще влиаят на равно с останалите умения. Въпреки всичко техническите умения ще бъдат малко по-важни от умствените.
Правилник на потребителите на форума:
т. 1 Администраторът и модераторът винаги имат право!
т. 2 Ако админ-ът и мод-ът са в грешка, виж точка 1!
ПРАВИЛА ЗА ПИСАНЕ ВЪВ ФОРУМА

Аватар
khristov
Администратор
 
Мнения: 3329
Регистриран на: Нед Ное 04, 2007 10:03 pm
Местоположение: Twilight Zone
Отбор: Geeks United 3/A/1

Re: Промяна в пресмятането на коефициентите

Мнениеот Josep на Нед Юли 26, 2015 1:12 pm

Тогава увеличете с малко възможностите за повишаване на умствените умения щом ще имат толкова голяма роля...

Josep
Юноша
 
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Сеп 21, 2013 9:55 am
Отбор: ПФК СИБИР

Re: Промяна в пресмятането на коефициентите

Мнениеот URUGUAY на Нед Юли 26, 2015 2:50 pm

:?:
FIFA World Cup (2): 1930, 1950
Copa America (15): 1916, 1917, 1920, 1923, 1924, 1926, 1935, 1942, 1956, 1959, 1967, 1983, 1987, 1995, 2011
Summer Olympics(2): 1924, 1928
Mundialito (1): 1980

Аватар
URUGUAY
Юноша
 
Мнения: 119
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 2:38 pm
Местоположение: Монтевидео
Отбор: URUGUAY

Re: Промяна в пресмятането на коефициентите

Мнениеот Pavonie96 на Нед Юли 26, 2015 3:18 pm

В момента значението на умствените умения е такова, че всеки играч с макс. умствени ти покачва между 2 и 3 коефициент на отбора. За 11 играчи това е с ок. 30 коеф. над отборите без никакви умствени. 30 коеф. все пак не е толкова малка разлика.

Принципно нямам против да се покачи значението на умствените умения. Все пак и аз мисля, че може с малко да се увеличи покачването им. Преди време имаше една идея за Психо център / Център за умствени умения и беше одобрена. Струва ми се, че ако се направи такава сграда, която да влияе на покачването на умствените (подобно на тренировъчната база на техническите), би било по-удобно отколкото да се разчита само на психолога.

Предполагам тези промени ще влияят само на мъжете и няма да се отразят на юношите.
Може да се направи така, че юношите също да имат умствени (между 40-50), които да могат да се вдигат чрез отделни индивидуални тренировки до макс. 75. Така ще е както при техническите умения ще можеш да ги развиваш, докато не стигнат някакъв лимит, а и когато ги изтеглиш при мъжете, ще имат готови умения вместо да се определят на случаен принцип.

Pavonie96
Юноша
 
Мнения: 57
Регистриран на: Пет Апр 10, 2009 4:23 pm

Re: Промяна в пресмятането на коефициентите

Мнениеот Verbatim на Нед Юли 26, 2015 3:47 pm

И аз не разбрах колко точно ще се отрази промяната при умствените умения в пресмятането на коефициента, като така или иначе 20-30 коефициент разлика при 11 играчи с пълни умствени не е малка. Предполагам че поне два пъти по-голямо влияние ще се оказва на общия коефициент отколкото сега с 11 футболиста на 100 умствени.

Предложението на Pavonie96 за юношите ми допада лично на мен, но си мисля че ако има индивидуални тренировки при ДЮШ, то играчите трябва да почват с 10 умствени и максимумът да е около 40 преди да бъдат изтеглени. Може и евентуален Психо център / Център за умствени умения да увеличава покачването на умствените както при мъжете, така и при ДЮШ. Евентуално нивата на Център за умствени умения да увеличават максималните умствени умения при мъжете и ДЮШ. Така при ДЮШ ще може да си развиеш играчите до 60 примерно с 4 разлика на ниво.
Lionernly 4/4/1
Регистриран на 03 април 2009
ОРГАНИЗАТОР НА Lionernly Cup 2010, Lionenrly Cup 2011, Lionernly Trophy 2011, Christmas Cup 2011, Lionernly GOLD CUP, Lionernly Cup 2013 и Lionernly Trophy 2013!
Победител в неоф. турнири - Lionernly Cup 2011, Lionernly GOLD CUP и Pavonie96 CUP! :)

Аватар
Verbatim
Титуляр във "В" група
 
Мнения: 452
Регистриран на: Нед Май 03, 2009 5:39 pm
Отбор: Lionernly

Re: Промяна в пресмятането на коефициентите

Мнениеот Pavonie96 на Нед Юли 26, 2015 4:18 pm

10 начални умствени са си малко за ДЮШ. Имай предвид, че едва ли повечето отбори ще могат да вдигнат умствените на всичките си юноши, които ще теглят при мъжете, и така при мъжете ще има футболисти с под 30 умствени,а това поне на мен не ми изглежда добре. Може би, началната граница за умствени може да е 40, а максималната 55 (с 1-во ниво на сградата) и 70 (с 2-ро ниво) Останалите нива на сградата ще влияят единствено на покачването. Без център за умствени умения няма да можеш да вдигаш умствените на юношите.

Разбира се, това са само детайли, които зависят от това дали админът ще одобри предложенията за център за умствени умения и умствения умения при юношите.

Pavonie96
Юноша
 
Мнения: 57
Регистриран на: Пет Апр 10, 2009 4:23 pm

Re: Промяна в пресмятането на коефициентите

Мнениеот khristov на Нед Юли 26, 2015 9:31 pm

В тази тема не обсъждаме по никакъв начин ДЮШ и смятам, че тук не е мястото за това, ако някой желае може да отвори тема специално за ДЮШ.

Като цяло ще се промени изцяло влиянието на умствените, т.е. сегашните 20-30 върху общия коефициент ще се променят.

В близките дни ще дам реални примери с определянето на коефициент.
Правилник на потребителите на форума:
т. 1 Администраторът и модераторът винаги имат право!
т. 2 Ако админ-ът и мод-ът са в грешка, виж точка 1!
ПРАВИЛА ЗА ПИСАНЕ ВЪВ ФОРУМА

Аватар
khristov
Администратор
 
Мнения: 3329
Регистриран на: Нед Ное 04, 2007 10:03 pm
Местоположение: Twilight Zone
Отбор: Geeks United 3/A/1


Назад към Нови опции и промени на стари опции

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


С подкрепата на