Българският език да не е задължителен, предлага закон

Тук пишете за всичко останало за което няма отделен форум

Българският език да не е задължителен, предлага закон

Мнениеот khristov на Пет Апр 04, 2008 2:58 pm

Да отпадне задължителното усвояване на книжовния български език от Държавните образователни изисквания /ДОИ/ предлага проектозакон на МС за промени в Закона за народната просвета. Това предизвика гнева на академичната общност на СУ, която се обяви против отмяната на т. 4 от чл.16 на закона. В писмо до председателя на НС, премиера Станишев и министър Даниел Вълчев преподавателите предупреждават,
че предложението влиза в категорично противоречие с чл. 3, глава първа на Конституцията на Република България: "официалният език на републиката е българският". Мотивите за предложението са несъстоятелни, защото е абсурдно да се намерят аргументи в защита на законодателно решение, което поощрява незачитането на официалния език на Република България и Конституцията й.
Отмяната на т. 4, чл. 16 обезсилва действието на т. 2 и т. 3 от същия член за общообразователния минимум, учебния план и учебното съдържание. В случай, че ДОИ не се отнасят до усвояването на книжовния български език, то българският език престава да бъде основен учебен предмет. Премахването на т. 4 означава, че може да не се учи български, а друг език, защитен от закона.


Турци ли ще ставаме да му е*а майката!
Правилник на потребителите на форума:
т. 1 Администраторът и модераторът винаги имат право!
т. 2 Ако админ-ът и мод-ът са в грешка, виж точка 1!
ПРАВИЛА ЗА ПИСАНЕ ВЪВ ФОРУМА

Аватар
khristov
Администратор
 
Мнения: 3330
Регистриран на: Нед Ное 04, 2007 10:03 pm
Местоположение: Twilight Zone
Отбор: Geeks United 3/A/1

Мнениеот killamasta на Пет Апр 04, 2008 3:03 pm

Хахахахааххаахаа.Ем май верно на турски ще говорим
Вицепрезидент на GFF
Финалист в турнира "Svoboda cup 1"
Мениджър на "svoboda"

killamasta
Вицепрезидент на GFF
 
Мнения: 974
Регистриран на: Вто Ное 13, 2007 5:05 pm
Местоположение: София

Мнениеот khristov на Пет Апр 04, 2008 3:13 pm

И кво???? Половината народ няма да знаят как да напишат правилно България, родина и подобни думи ли???? В даскало ще учим турски или цигански ли??? Ами то половин България е с турци, то е ясно кой език ще изберат! Правителството на сапун! :evil: :evil: :evil:


ОФИЦИАЛНИЯ ЕЗИК НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ Е БЪЛГАРСКИЯТ!
Правилник на потребителите на форума:
т. 1 Администраторът и модераторът винаги имат право!
т. 2 Ако админ-ът и мод-ът са в грешка, виж точка 1!
ПРАВИЛА ЗА ПИСАНЕ ВЪВ ФОРУМА

Аватар
khristov
Администратор
 
Мнения: 3330
Регистриран на: Нед Ное 04, 2007 10:03 pm
Местоположение: Twilight Zone
Отбор: Geeks United 3/A/1

Мнениеот UnD3AD на Пет Апр 04, 2008 3:20 pm

Е ако приемат този закон,България ще стане за смях на цял свят,по абсурдно предложение не бях чувал..Просто нямам думи :shock:
bLu3_EagLe FC
Регион-2
Лига-2
Група-3
Изображение

Аватар
UnD3AD
Юноша
 
Мнения: 146
Регистриран на: Чет Яну 03, 2008 1:55 pm
Местоположение: ЕлИн ПеЛиН

хехехехе

Мнениеот Naka на Пет Апр 04, 2008 3:38 pm

добре че знам малко турски :)
ами тея дето не знаят? :shock:
хехехе
ми то беше ясно бе,помалко помалко пак започват да ни клецат като преди колко бяха 200 години ли?
така е ебано правителство ебана държава

Naka
Юноша
 
Мнения: 148
Регистриран на: Сря Мар 19, 2008 8:20 pm

Мнениеот VanDal на Пет Апр 04, 2008 3:44 pm

Админе ти да не се базикаш ? :shock: :shock: Няма да уча друг език.. дори да ме убият :x :x :x :x :x :x :x :x :x

Аватар
VanDal
Титуляр във "В" група
 
Мнения: 400
Регистриран на: Вто Яну 29, 2008 4:24 pm
Местоположение: Петрич

Мнениеот khristov на Пет Апр 04, 2008 3:45 pm

То не е задължително. По избор ще е ама нали се сещаш какво ще стане...
Правилник на потребителите на форума:
т. 1 Администраторът и модераторът винаги имат право!
т. 2 Ако админ-ът и мод-ът са в грешка, виж точка 1!
ПРАВИЛА ЗА ПИСАНЕ ВЪВ ФОРУМА

Аватар
khristov
Администратор
 
Мнения: 3330
Регистриран на: Нед Ное 04, 2007 10:03 pm
Местоположение: Twilight Zone
Отбор: Geeks United 3/A/1

Мнениеот kalka на Пет Апр 04, 2008 4:20 pm

Аз никакви други езици няма да уча каквото ще да става :evil: :evil: :evil:
Тихо дядо си подръпна внуче за ръка : Дядо Гонзо я кажи ми "ВЕЧНО ВТОРИ! ДО КОГА?!?" - Ще ти кажа мило внуче , туй левскарска е съдба! - Вечно втори ще сме щото има ЦСКА !!!

Аватар
kalka
Резерва в "Б" група
 
Мнения: 639
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 10:17 am
Местоположение: София

Мнениеот хореографът на Пет Апр 04, 2008 5:08 pm

Направо си е е*ало мамата вече! :( :( :( По-големи глупости от тези не бях чувал!!! Ако не се вдиднем ние на протест няма кой друг да го направи! Те там от правителството (които повечето са турци) гледат да си пълнят гушичките и да им е добре,а за народа на никой не му пука!!! :evil: :evil: :evil:
http://goalissimo.org/team/fan.php?id=4628

Хореографите
Регион: 1 / Лига: 2 / Група: 1

Аватар
хореографът
Резерва във "В" група
 
Мнения: 287
Регистриран на: Сря Яну 23, 2008 4:33 pm
Местоположение: Благоевград

Мнениеот RageBg на Пет Апр 04, 2008 6:14 pm

Еми какво очаквате като ни оправляват кумонисти бе , ей опичайте си акъла преди да ходите до избирателните урни , че само ей такива простотии ще гледаме. :x
Изображение

Аватар
RageBg
Юноша
 
Мнения: 38
Регистриран на: Пон Мар 24, 2008 11:39 pm

Мнениеот хореографът на Пет Апр 04, 2008 6:43 pm

RageBg написа:Еми какво очаквате като ни оправляват кумонисти бе , ей опичайте си акъла преди да ходите до избирателните урни , че само ей такива простотии ще гледаме. :x


Пич,не че нещо,ама ния колкото и да си опичаме акула,то нищо не става! Ако се поинтересуваш малко,ще разбереш че всичко е нагласено! Я си спомни на последните президенстки избори,колко автобуса пристигнаха от Турция ?!? И то защо ??? Ами само заради едното му гласуване! Или пък колко кебепчета са изяли турците и циганите,а??? И то защо ??? Само и само да гласуват за ейтакива простаци където са най-горе в управата!!! Ще има да си страдаме...
Но мисля,че нашето поколение може да спре всичко това! Я накой да се замисли !!! - някой изобщо досега скочил ли е срещу някой от тези закони,било то за изучаването езика,било за ТВ прорами на турски език и какви ли още простотии??? Има ли човек,който да се е противопоставил на тези закони??? ...
http://goalissimo.org/team/fan.php?id=4628

Хореографите
Регион: 1 / Лига: 2 / Група: 1

Аватар
хореографът
Резерва във "В" група
 
Мнения: 287
Регистриран на: Сря Яну 23, 2008 4:33 pm
Местоположение: Благоевград

Мнениеот VanDal на Пет Апр 04, 2008 10:06 pm

хореографът написа:
RageBg написа:Еми какво очаквате като ни оправляват кумонисти бе , ей опичайте си акъла преди да ходите до избирателните урни , че само ей такива простотии ще гледаме. :x


Пич,не че нещо,ама ния колкото и да си опичаме акула,то нищо не става! Ако се поинтересуваш малко,ще разбереш че всичко е нагласено! Я си спомни на последните президенстки избори,колко автобуса пристигнаха от Турция ?!? И то защо ??? Ами само заради едното му гласуване! Или пък колко кебепчета са изяли турците и циганите,а??? И то защо ??? Само и само да гласуват за ейтакива простаци където са най-горе в управата!!! Ще има да си страдаме...
Но мисля,че нашето поколение може да спре всичко това! Я накой да се замисли !!! - някой изобщо досега скочил ли е срещу някой от тези закони,било то за изучаването езика,било за ТВ прорами на турски език и какви ли още простотии??? Има ли човек,който да се е противопоставил на тези закони??? ...


За турците съм съгласен,ама и много голям процент от нашето население не гласива ;) То, с тия автобуси не мое да дойдат толкос хора ;)

Аватар
VanDal
Титуляр във "В" група
 
Мнения: 400
Регистриран на: Вто Яну 29, 2008 4:24 pm
Местоположение: Петрич

Re: хехехехе

Мнениеот Tra-lqlq-lqlq на Пет Апр 04, 2008 10:24 pm

Naka написа:добре че знам малко турски :)
ами тея дето не знаят? :shock:
хехехе
ми то беше ясно бе,помалко помалко пак започват да ни клецат като преди колко бяха 200 години ли?
така е ебано правителство ебана държава

Аз пък ще си дрънкам я на български, я на английски, я на немски, я малко на руски- няма да ми е проблем, ама за тези, които няма да знаят какво ще им говоря ще им е доста смешно. Този закон според мен е за да се премахне българския език като предмет след 8-ми клас според мен, защото иначе няма никакъв смисъл. А и след 8-ми клас само се доутвърждават добитите знания от преди, така че...

Tra-lqlq-lqlq
Юноша
 
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Мар 17, 2008 11:24 pm

Re: Българският език да не е задължителен, предлага закон

Мнениеот xenoblood на Вто Май 14, 2024 12:39 am


xenoblood
Ветеран
 
Мнения: 10642
Регистриран на: Пет Май 10, 2024 12:19 pm
Отбор: Ьуыы

Следваща

Назад към ЛафЧе

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


С подкрепата на