Пак нелепица в България

Тук пишете за всичко останало за което няма отделен форум

Пак нелепица в България

Мнениеот bobiboris на Пет Юни 26, 2009 10:17 pm

Отново се получи меко казано гавра с българската младеж. На изпита по математика след 7-ми клас за елитните гимназии, който се проведе на 25.06.2009 бяха зададени задачи, които са със сложност на олипиада - последен кръг. Някой дори не бяха изучавани в учебния материал. Броят им беше "само 50" за 3 часа - времето не е проблем, защото този изпитен формат не е за първи път, но задачите са подигравка! . Една трета от тях бяха логически. Много статии се появиха за това, а на повечето заглавието беше от рода на "Очакват се очайващо слаби резултати на конкурсния изпит по математика след седми клас". Скалата за оценяване е също много интересна. Много хора се чудят каква беше целта на МОН - да убива надежди или да си направи експеримен. Това с експеримента не е за първи път. Нека припомним как родените 95 бяха опитните зайчета на новата система. Сега се получава същото. Нещата не могат да се върнат назат, но в интернет се създаде петиция за намаляването скалата на оценяване. Поне това да стане, защото нещата не са на добре. Тази петиция може да е един от първите чути гласове на норода.
Аз лично гласувах, призовавам и вие да гласувате, защото както се казва - "глас народен, глас божи" За пореден път казвам, че това е гавра със кандидат-гимназистите. И пак се преповтарям, че тези задачи НЕ са били и сънувани!
Официалния сайт за подписване на петицията е http://bgpetition.com/matematika-skala- ... index.html

Аватар
bobiboris
Юноша
 
Мнения: 98
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 2:20 pm

Мнениеот uilan на Съб Юни 27, 2009 6:45 am

Като чувам всички само да се оплакват вече ми писва, макар че се радвам че съм минал тия глупости.

uilan
Юноша
 
Мнения: 124
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2008 6:27 pm
Местоположение: Плевен, България
Отбор: ПФК Белите Орли

Мнениеот bobiboris на Съб Юни 27, 2009 11:10 am

На мен също ми е писнало. За това правя този опит. 8)

Аватар
bobiboris
Юноша
 
Мнения: 98
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 2:20 pm

Следваща

Назад към ЛафЧе

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


С подкрепата на